منو سایت

معرفی دادستان

جستجو


پرسش و پاسخ

سوال doسوال شماره یک
تخریب 113 مورد دیوارکشی غیرمجاز در اراضی زراعی حومه شهرگرگان

 

     با حضور نماینده دادستان مرکز استان گلستان و در راستای اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها ، در تاریخ 30 مهر 97 ، تعداد 113 مورد دیوارکشی غیرمجاز در اراضی زراعی مناطق قلعه حسن ، انتهای کوی طبیعت و انتهای آپادانای 10 تخریب و 51810 مترمربع اراضی کشاورزی آزاد گردید .

گفتنی است قانونگذار به منظور حفظ زمینهای زراعی و جلوگیری از تغییر کاربری آنها ، هرگونه دیوارکشی و تفکیک را ممنوع و به امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی این اختیار را داده که بدون رأی دادگاه و صرفا با حضور نماینده دادستان و نیروی انتظامی نسبت به تخریب این قبیل ساخت و سازها اقدام نماید .

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در حاشیه این خبر اعلام کرد حفظ زمینهای کشاورزی از آن جهت اهمیت دارد که ضامن خودکفایی ما در تأمین نیاز اولیه انسان ، یعنی غذا است و چنانچه در غذای خود نیز محتاج بیگانگان شویم ، استقلال سیاسی و ... نیز نخواهیم داشت و هرچیزی که دشمنان و بیگانگان بخواهند بر ما تحمیل می کنند . ایشان از دستگاههای متولی امر کشاورزی خواست با رفع مشکلات کشاورزان و اهتمام بیشتر به موضوعات بیمه محصولات کشاورزی ، آبیاری مکانیزه ، خرید تضمینی ، مشاوره های تخصصی و ... ، زمینه های گرایش کشاورزان به فروش زمینهای کشاورزی و رو آوردن به سایر فعالیتهای اقتصادی را از بین ببرند .    

دسترسی

پیوند ها


اخبار ویژهNotice: Undefined offset: 1 in /home/dadsaragolestan/public_html/app/mod/newsmod.php on line 98

Notice: Undefined offset: 1 in /home/dadsaragolestan/public_html/app/mod/newsmod.php on line 101


کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ می باد.